Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme 2022

Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme

Sim karttan silinen numaraları geri getirme hata ve yanlışlık sebebiyle sildiğiniz rehber kayıtlarını tekrar getirmenizi sağlayan programlar bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere telefona kayıt edilen telefon numaraları ile sim kartta kayıt edilen numaralar farklıdır. Sim kart üzerine özellikle eklenen numaralar cihaz değişiminde bile aktarımı mümkündür. Bu nedenle kaybedilen sim kart numaralarının geri getirilmesi önemlidir. Sim kart numaraları nasıl kurtarılır ? Konusunda birkaç popüler pratik yöntemi anlatacağız…

 

Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme

Sim kart numaralarının kurtarılmasını sağlayan uygulamaların çoğu ücretlidir. Hatta Türkiye standartlarında bu ücretler oldukça yüksek miktarlardır. Fakat bazı bilgisayar programları ücretsiz bir şekilde bunu yapmanızı sağlıyorlar. Sim karttan silinen numaraları geri getirme için Dr.Fone uygulaması sıklıkla tercih edilmektedir.

Dr.fone özellikle güçlü veri kurtarma kapasitesi ile birlikte kullanımı kolay bir programdır. Rehber, sim kart ve bir çok veriyi ayrıca kurtarmanızı sağlayacaktır. Hatta tüm bu işlemleri teknik bir bilgi olmadan yapmanıza fırsat verecektir. Sim kart mesajlarını geri getirip cihazınızın içinde bulunan numaraları ayrıca kurtarmanızı sağlayacaktır.

Ücretsiz yazılımlara bakıldığında daha efektif çalışan Dr.Fone uygulaması onlarca veri seçeneği sunmaktadır. Sim kart verileri, mesajlar, arama geçmişleri ve bir çok veriyi kurtarmanızı sağlamaktadır. Yazılımın kullanışlı ve aynı zamanda ücretsiz olması nedeniyle sıklıkla tercih gördüğü biliniyor. Bu işlemleri yapan ücretli uygulamalar daha pratik seçenekler sağlasa da talep ettikleri fiyatlar çok fazladır.

Bu nedenle veri kurtarma işlemlerinde bir çok sorun için Dr. Fone uygulamasını tercih edebilirisiniz. Cihazda kaybettiğiniz fotoğraflar dosyalarına kadar getirme kapasitesi olan bir yazılımdır. Yazılımın pro sürümü olsa da ücretsiz sürümle bir çok işlemi yapmanızı sağlamaktadır. Fakat kullanım sıklığına göre trial versiyon içerisinde bu işlemlerin yapılması gerekecektir. Yazılım popüler olduğu için bir süre sonra ücret talep etme hakkı bulunuyor.

 

Dr.Fone Sim Karttan Numara Kurtarma

Sim karttan silinen numaraları geri getirme için bu bölümde size Dr. Fone kullanımını anlatacağız. Özellikle veri kurtarma programları içerisinde ücretsiz bir şekilde destek sağlayan bir yazılımdır. Kullanışlı olduğu için sim kart numaralarını kaybeden kullanıcılar tercih etmektedir. Hatta yazılım kendi içerisinde farklı kaybedilen verileri bile getirmenize fırsat verecektir.

Dr. Fone Sim karttan numara kurtarma işlemleri:

  • Öncelikle Dr. Fone programını cihazınıza indirin.
  • Telefonu PC ile bağlantı kurmadan önce Android USB hata ayıklama modu açılmalıdır. Bu modun açılması için telefonda özellikle Geliştirici Seçenekleri öğesi açılmalıdır. Bunun için yapmanız gereken şunlar.
  • Geliştirici seçeneği için ayarlar- telefonun hakkında – yapım numarası alanına gidilmelidir. Cihazda geliştirici konumuna gelebilmeniz için 7 defa üst üste ekrana dokunmanız gerekmektedir. İşlem sonrasında geliştirici olduğunuza dair bir ibare görünecektir.
  • Geliştirici seçeneklerini açtıktan sonra ayarlar – geliştirici seçenekleri – USB hata ayıklama – etkinleştir işlemini aktif hale getirin.
  • Bu işlemden sonra telefonunuzu kolayca bilgisayara bağlamanız gerekecektir.

Ayarlamayı doğru yaptığınızda Dr. Fone yazılımı cihazınızı otomatik olarak tanıyacaktır.

Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme 1
Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme 1

 

Cihaz öncelikle bir analiz aşaması gerçekleştiriyor. Bu nedenle kurtarılması planlanan dosya tipinin programdan seçilmesi gerekmektedir. Sim karttan numaraları geri getirme için Kişiler, Mesaj ve arama geçmişi tercihleri işaretlenmelidir. Bu seçimleri Dr. Fone ’de yaptıktan sonra ilerle butonuna basılmalıdır.

Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme 2
Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme 2

 

Sonra veri kurtarma işleminin tamamlanması için tarama modu seçimi yapılmalıdır. Standart mod ve Advanced mod seçenekleri derin bir tarama gerçekleştireceğinden uzun zaman alacaktır. Uzun bir zaman almaması için standart modun seçilmesi önemlidir. Advanced mod seçilirse işlem oldukça fazla süren bir zamana yayılacaktır.

Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme 3
Sim Karttan Silinen Numaraları Geri Getirme 3

Program belirttiği süre içerisinde kaybedilen bütün sim kart verilerini cep telefonu içerisine almaktadır. Burada ekrana geldiğinde kurtarılması planlanan verilerin seçilmesi gerekmektedir. Recover tuşuna basılması halinde işaretli olan tüm öğeler geri gelmektedir.

Root Kaldırma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Scroll to Top