Kulaklık, Şarj Aleti ve Batarya Garanti Kapsamına Giriyor mu?

Kulaklık, Şarj Aleti ve Batarya Garanti Kapsamına Giriyor mu?

Ülkemizde tüm elektronik aletlerle ve özellikle akıllı telefonlarla ilgili büyük bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Bu kullanıcı kitlesi sürekli olarak akıllı telefonların yeni modellerini takip etmekte ve ellerinden geldikçe yeni modelleri temin edip kullanmaktadır. Ancak ülkemizde bu konu ile ilgili şikâyet edilen bir durum söz konusudur. Özellikle elektronik aletler ve akıllı telefonlar ile ilgili vergilerin yüksek olması nedeniyle pahalılıkları söz konusudur. Bunun içinde akıllı telefonlarda garanti konusu özel bir değer kazanmaktadır. Hangi parçaların hangi şartlarla garanti kapsamına girdiği ve hangi arızaların üretici tarafından tamir edileceği noktası önemli hale gelmektedir. Garanti konusunda da özellikle kulaklık, şarj aleti ve batarya konusunda fazlaca soru ile karşılaşılmaktadır.

Kulaklık ve Şarj Aletinin Garanti Kapsamı

Öncelikle LG akıllı telefonlar, LG Türkiye tarafından iki yıl garanti altında olarak satılmaktadır. Ancak bu garanti kapsamına kulaklık ve şarj aleti de girmekte midir? Ya da hangi şartlarla girmektedir? Kulaklık ile ilgili garanti sınırları kulaklığın fiziksel olarak zarar görmemiş olduğu durumlar ile geçerlidir. Yani kulaklık soyulma, yırtılma ve benzeri şekilde zarar görmediği sürece çalışmadığı durumlarda garanti kapsamında tamir edilmektedir. Şarj aleti de yine benzer şekilde kırılma, ezilme ve sıvı teması gibi durumlar söz konusu olmadığı sürece garanti kapsamındadır.

Bataryanın Garanti Kapsamı

Batarya ile ilgili özel bir durum mevcuttur. Lg akıllı telefonların bataryasında özel bir turnusol kağıdı bulunmaktadır. Sıvı temasını gösteren bu turnusol kâğıdı bataryanın garanti kapsamına girip girmeyeceğini belirlemek amacıyla kullanılmaktadır. Sıvı teması veya fiziksel zararlar bataryayı garanti dışı bırakmaktadır.

Kulaklık, Şarj Aleti ve Batarya Garanti Kapsamına Giriyor mu?” diyen telefon kullanıcıları için, hangi markanın aksesuarlarını garanti kapsamına aldığını tüm detayları ile birlikte anlattık. Bu tarz sorunlar yaşamanızda mutlaka soruna marka odaklı yaklaşmalısınız. Örneğin; model markası Apple ise, üretici sayfasını ziyaret etmelisiniz. Daha detaylı bilgi için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Fotoğrafları Öne Çıkarma

Scroll to Top