iPhone Şarj varken kendiliğinden kapanıyor sorunu 2021

iphone kapanma sorunu

İphone marka cep telefonları etrafımızda oldukça fazla gördüğümüz bir telefon markası. Sağlam ve uzun ömürlü olması sebebi ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bazen cihacınız ne kadar sağlam ve özellikli olsa dahi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İphone şarj varken kendiliğinden kapanıyor sorunu da bu sorunlardan bir tanesidir. Bu sorunun nedenini öğrenmek için yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

İphone Telefonum Şarj Varken Neden Kapanıyor

Bu sorunun nedenini anlayabilmek ve çözümlemek için yapabileceğiniz bazı yollar var. Eğer şarj seviyesi %50’nin üstünde ve buna rağmen telefonunuz kapanıyorsa cihazı Apple iTunes’ e bağlamalısınız ve sonrasında cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmelisiniz. Bu işlem gerçekleşirken kabloyu çıkarmamanız gerektiğini unutmayın. İphone şarj varken kendiliğinden kapanıyor sorunu donanımsal hatadan dolayı da kaynaklanıyor olabilir. Eğer sorun donanımsal hata ise cihaz değişimi yapılması gerekir. Sorun donanımsal değil pilden kaynaklı da olabilir. Bu durumda da cihazınız yerine sadece pil de değişebilir. Bir diğer sebep ise yazılımsal hatalardan kaynaklı sorundur. Cihaz güncellemesi yaparken bağlantı kopukluğu olması, bu soruna neden olmuş olabilir.

İphone Cihazımın Pil Sorununu Anlamak İçin Ne Yapabilirim

Cihazınızın pil seviyesi dolu görünürken aniden düştü ise pil durumunuz kötü olabilir. Soğuk ve sıcak havalarda cihazınız birden kapanıyor ise yine sorun pilinizde olabilir. Pil seviyesi birden düştüğü gibi bir anda yüksek bir seviyeye çıkıyor ise pilinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

iPhone Şarj varken kendiliğinden kapanıyor sorunu 2021” başlıklı yazımızda pil dolu iken kapanma sorununun nasıl çözüleceğine dair tüm bilgileri detayları ile birlikte sizlerle paylaştık. Yukarıdaki mevcut çözümler aradığınız cevap değil ise, yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

İphone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Scroll to Top