iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır | Depolama alanı doldu uyarısı

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır

Apple tarafından sunulan dünyaca ünlü telefon markası olan ve birçok varyasyonu ile tüm dünyada yaygın kullanıma sahip olan iPhone 16 GB’lık versiyonu ile birçok kullanıcıda ortak sorun olan hafıza problemi artık tarih oluyor. Boş alan kalmadı şeklinde bir uyarı ile karşılaşan iPhone kullanıcıları birçok yöntemi uygulayarak bu sorunun önüne geçebilmektedir. Gereksiz ön bellekleri silerek, telefon hafızasında boş alanı arttırarak ve pil tasarrufu sağlayarak depolama alanını boşaltabilirsiniz.

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır

Hafıza Boşaltmak İçin Öneriler

Hafıza boşaltma işlemleri birçok yöntem ile yapılabilmektedir. Cihazınızın Ayarlar kısmından Mesajlar bölümüne girerek Mesaj tarihçesi olarak nitelendirilen seçeneği tıklayabilirsiniz. Ardından Mesaj Tut seçeneği ile 1 aylık geçmişiniz silinecektir.

Öte yandan pil ömrünü arttırmak ve boş hafızayı yükseltmek için iPhone cihazın Photo Stream özelliği seçeneğini kapatmanız gerekmektedir. Fotoğraflarınızı Wi-fi açık durumdayken icloud yedekleme sistemi ile görmenizi sağlamaktadır. Kısaca bulut bellek olarak bilinmektedir.

Öte yandan sıklıkla kullanılan Facebook uygulamasını silip tekrar yüklediğinizde ön belleği de temizlemiş olursunuz. Bu sayede ciddi oranda ön belleği temizleyerek hem hızlılığı arttırabilir hem de hafızada genişçe bir yer açabilirsiniz.

Hafızayı Boşaltmak İçin Uygulamaları Yönetin

Bunun yanı sıra İnstagram aracılığı ile de birçok gereksiz ön bellek telefonunuzda yer kaplamaktadır. İnstagram aracılığı ile paylaştığınız fotoğraflarınız telefonunuza da ayrıca yedeklenmektedir. Bu özelliği kapatarak gereksiz fotoğrafların kaydedilmesini de engelleyebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak uygulamada profilinize gelerek Ayarlar kısmından Asıl Fotoğrafları Kaydet kısmına gelerek özelliği kapatabilirsiniz.

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır” başlıklı yazımızda saklama alanı doldu uyarısı alan kullanıcıların, telefon hafızasından yer açmaları için yapmaları gereken tüm işlemleri detayları ile birlikte anlattık. Daha detaylı bilgi için üretici sayfasınız ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ana sayfa üzerinden İphone ile iligili güncel içeriklere ulaşabilirsiniz.

İphone Şarj Varken Kapanma Sorunu

Scroll to Top