iPhone arayanın ismini söyleme açma ve kapatma

iPhone arayanın ismini söyleme açma ve kapatma

İOS 10 için kullanıcılara özel yenilikler ortaya  çıktı. İphone arayanın ismini söyleme açma kapama özelliği ile kullanıcıları sevindirdi. Apple tarafından uzun süre tartışılsa da yepyeni bir uygulama geliştirildi.

Her zaman, kulaklık ve araba, yalnızca araba, hiçbir seçenekleri ile arayanın ismini okuma uygulamasına ulaşabilirsiniz. Arayanın kim olduğuna bakmadan telefonunuzun size kimin aradığını söylemesini istiyorsanız bu uygulama tam da size göre.

İphone Arayanın İsmini Söyleme Açma ve Kapama 

Rehberinizde kayıtlı olan kişiler aradığında kayıtlı olan isimleri telefon size söylemektedir. Aradığı andan itibaren 1 2 saniye sonra arayan kişinin ismini telefon okuduğunda bakmadan kimin aradığını kolayca öğreneceksiniz.

Ayrıca İphone’un bu özelliği 3 şekilde sunulmaktadır. Kulaklık özelliği sayesinde telefonunuzda kulaklık takılıyken telefon size ismi söylemektedir. Diğerinde araç sürerken eller serbest modunda çalışmaktadır. Diğeri ise telefon sesli iken sesli şekilde kimin aradığını söylemesidir. İphonetele fonunuzda kişiyi sesli söyleme özelliği oldukça basit şekilde açılmaktadır.

İOS ve üzeri telefonlarda kullanılabilen bu özellik ayarlar- telefon- aramaları duyur seçeneklerinden yapılmaktadır. Kulaklık ve araba, sadece araba, her zaman ya da hiçbir zaman seçeneklerinden birini seçerek bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Her zaman seçeneğini tercih ettiğinizde arabada, kulaklıkla, normal aramada çalarken arayanın ismini söyleyecektir. Ayrıca bu uygulama Whatsapp aramaları için de geçerlidir. Böylece gelen aramalarda arayanın kim olduğuna bakmaya gerek kalmadan kolaylıkla kim olduğunu öğrenebileceksiniz.

iPhone arayanın ismini söyleme açma ve kapatma” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İphone Şarj Sorunu

Scroll to Top