İnstagram Karşı Taraftan Mesaj Silme

İnstagram Karşı Taraftan Mesaj Silme 2

İnstagram karşı taraftan mesaj silme kullanıcıların yanlış kişiye gönderdikleri veya vazgeçtikleri mesajları silme istemelerinden kaynaklanmaktadır. Bazen yanlış atılan veya kararsız gönderilen mesajların okunmaması önem taşıyor. İnstagram kullanıcıları da gönderdikleri bu mesajı karşı taraf görmeden silmeyi istiyorlar.

Karşı tarafa gönderilen mesajın veya mesajların silinmesi için elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir. Mavi tik işareti gelmeden önce bunu silmeniz önemlidir. Aksi halde karşı taraf bunu okumuş olacağından sonradan silmeniz bir anlam ifade etmeyecektir. Size karşı tarafa gönderdiğiniz ve silmeyi istediğiniz mesajları nasıl sileceğinizi anlatıyoruz.

İnstagram Karşı Taraftan Mesaj Silme

Özellikle gönderdiğiniz mesaj konusunda kararsızsanız fazla beklemeniz önerilmez. Çünkü mesaj gönderildiği andan itibaren kişinin telefona bir bildirim gidecektir. Telefon elindeyse veya sıklıkla telefonuna bakan biriyse, vakit kaybetmeden mesajı okuyacaktır. Bu nedenle yanlış gönderilen veya vazgeçtiğiniz mesajlarda elinizi hızlı tutmanız gerekmektedir.

İnstagram karşı taraftan mesaj silme çok basit saniyeler süren birkaç adımın uygulanmasıyla sağlanmaktadır. Fakat yazının başında belirttiğimiz gibi süre ve zaman önemli olduğu için elinizi çabuk tutmanız gerekecektir. Silmeyi istediğiniz mesaj öğelerini yazışmadan kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

İnstagram Karşı Taraftan Mesaj Silme
İnstagram Karşı Taraftan Mesaj Silme
  • Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan silmeyi istediğiniz mesaj penceresini açın.
  • Özellikle konuşma içerisinde bulunan silmeyi istediğiniz mesajın üzerine 3 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir.
  • Ekrana basılı tutma sonrasında ‘’ gönderimi iptal et ‘’ seçeneği gelecektir. Eğer böyle bir seçenek gelmediyse daha uzun süre basılı tutmanız gerekmektedir. Bazen telefon bazlı kullanıcılar yanlış yere basılı tutuyorlar.
  • ‘’ Gönderimi iptal et ‘’ seçeneğinin seçilmesiyle mesajlaşma içerisinde yer alan mesaj hem sizden hem de diğer taraftan silindiği görülecektir.

İnstagram Mesajı Silinirse Karşı Taraf Bildirim Alıyor Mu ?

İnstagram kullanıcıları mesajı sildikten sonra karşı tarafın o mesajın silinip silinmediği hakkında bildirim alıyor mu diye merak ediyorlar. Whatsapp uygulamasında bildiğiniz üzere mesaj silindiğinde ‘’ Bu mesaj silindi ‘’ diye bir uyarı görünmektedir. Mesajın silindiğini gören karşı taraf ne yazdığınızı sorabilir.

Fakat instagram uygulamasında ‘’ gönderimi iptal et ‘’ seçeneği sonrasında mesaj tamamen kaybolmaktadır. Ne siz nede karşı taraftaki kişi mesajın gönderildiğine dair bir ize rastlamayacaktır. Buda karşı tarafın bildirim almamasını sağlayan önemli bir faktördür. Fakat mesaj doğru zamanda ve doğru süre sınırıyla silinmelidir.

Aksi taktirde karşı tarafın aktif olduğu durumlarda mesaj salise süren bir dilimde okunacaktır. Buda mesajı silmeniz konusunda size olumsuz bir etki yaratacaktır. Çünkü mesaj okundu ibaresi geldikten sonra mesajın silinmesi bir anlam katmayacaktır. Bu nedenle kullanıcılar karşı tarafın online olmadığı durumlarda mesajı silmeye özen göstermelidir.

İnstagram Gönderimi İptal Et Nedir ?

İnstagram DM alanında konuşma penceresinde yer alan yazışmanın okunmadan silinmesi sağlamaktadır. İnstagram kullanıcıları yanlış kişiye gönderdikleri veya okunmasını istemediği mesaj grupları için bunu kullanıyorlar. Fakat doğru süre ve zaman aralığında kullanılması sonrasında işe yaramaktadır.

Mavi tik işareti geldikten sonra mesaj gruplarının silinmesi veya gönderimin iptal edilmesi işe yaramayacaktır. Gönderimi iptal et seçeneği bazen gerçekten hayat kurtaran bir rol alıyor. Kullanıcılar bu seçenek sayesinde olumsuz durumlardan kaçınmayı başarıyorlar. Bazen çok önemli olan mesajlar karşı taraftan kaldırılmasıyla problem ortadan kalkıyor.

Siz mesajı silmeden karşı taraf okuduysa, mesajı silmeniz önerilmez. Çünkü mesajı sildikten sonra mesajı göndermediğinizi söylemek anlamsız olacaktır. Mesaj içeriği kaybolsa bile kişi mesajın ona geldiğini gören bir bildirim alacaktır. Çünkü mesaj okunduktan sonra bildirim kaybolmuyor. Buda mesajın sonradan silinmesinde size bir fayda sağlamamaktadır. Mesajları karşı tarafın online olmadığı durumlarda hızlıca silmeye gayret göstermeniz önemlidir.

Scroll to Top