Firmalardan Gelen Smsler (Mesajlar) Nasıl Engellenir 2021

Firmalardan Gelen Smsler (Mesajlar) Nasıl Engellenir 2021

Hepinizin günlük hayatta başının belası haline gelen mesajlar vardır. Bunlar özellikle firmalardan gelen tanıtım ve reklam mesajlarıdır. Telefonumuza gelen bildirim sesiyle bize özel bir mesaj geldiğini zanneder ve belki de işimizi bırakarak o mesajı açmaya çalışırız. Belki önemli bir mesajdır düşüncesiyle açtığımız telefonda her gün gelen lüzumsuz tanıtım mesajı olduğunugörünce hayal kırıklığına uğrarız. Bizler için artık zaman ve dikkat kaybı haline gelen bu mesajlardan kurtulmanın vakti geldi de geçiyor bile.

Firmalardan Gelen Smsler Nasıl Engellenir?

Bu tür mesajları engellemenin birden fazla yöntemi vardır. Bu yöntemler telefonlara ve operatörlere göre bile değişkenlik gösterir. İlk yöntem olarak gsm operatörünüzü arayarak bu numaraları tek tek belirtebilir bu numaralardan gelen mesajların engellenmesini isteyebilirsiniz. Bunun yanında uygulamam marketlerinden indirdiğiniz bir uygulamayla ya da eğer varsa doğrudan telefonunuzun bir özelliği olarak bu numaralardan gelen mesajları engelleyebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde aynı zamanda Call Blacklist, Call BlockerFree, Truecaller, Truemessager, Mr. Number, Whoscall, Blacklistcall gibi uygulamalardan kullanabildikleriniz sizlere yardımcı olacaktır. Bu uygulamaların hepsi tek bir cihazdan indirilemezler. Bazıları android cihazlarda kullanılabilirken bazıları ise Windows işletim sistemi kullanılan cihazlarda kullanılabilir. Bu uygulamaların engelleme özelliği olduğu kadar bazılarının arayan numaranın kime ait olduğunu gösterme özelliği de vardır. Örneğin Google Phone uygulaması eğer arayan numara Google arama motorundaki sonuçlarda mevcutsa size doğrudan arayan numaranın kime veya hangi firmaya ait olduğunu gösterir.”

Firmalardan Gelen Smsler (Mesajlar) Nasıl Engellenir 2021” başlıklı yazımızda SMS’leri engellemek için yapabileceğiniz tüm işlemleri aktardık. Daha detaylı bilgi almak için uygulama mağazalarını inceleyebilirsiniz.

Başkasının Whatsapp Konuşmaları Nasıl Okunur?

Scroll to Top