Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

Teknolojinin gelişmesi ve giderek artması ile birlikte bilgisayar ve internet kullanımları da giderek yaygın hale gelmektedir. Günümüz insanların büyük bir çoğunluğu teknoloji ile içli dışı olmuş ve sürekli gelişen yeniliklere ayak uydurmaya çalışmıştır. İnternette çeşitli siteler, uygulamalar, oyunlar ve platformlar bulunmakta ve insanların ilgisi oldukça fazla hale gelmektedir.

Facebook Büyük Yazı Sorunu

Sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere birçok siteler de kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Sosyal paylaşım sitelerinin en gözde konumunda bulunan facebook ise birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta fakat yeni gelmiş olan güncellemeler ile birlikte facebook sosyal paylaşım sitesindeki yazı tipleri ve boyutları değişkenlik gösterebilmektedir.

Facebook Yazıların Büyük Fontta Olduğunu İçeren Yazı Paylaştı

Son dönemlerde sıkça dikkat çekmekte ve dile getirilmekte olan yazı tipi boyutları hakkında sosyal paylaşım sitesi facebook tarafından yazı boyutlarının daha büyük fontta olduğu açıklayan bir yazı paylaşıldı.

Paylaşılmış olan bu yazı hakkında bilgi sahibi olmayanlar ise bu konudan ciddi rahatsızlık duymaya başlayarak facebook tarafından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmeye başlayarak şikâyetlerini sık sık dile getirdiler. Bu yazı boyutlarını ayarlama işlemlerini ise çeşitli gözlemler sonucu öğrenebilmek mümkündür.

Öncelikli olarak bu ayarlar için telefon yazı boyutunuzu ayarlamalı ve küçültmelisiniz. Sırası ile bu işlem ayarlar kısmı > ekran > yazı tipi boyutu seçeneklerini sırası ile uygulayarak, yazı boyutunun orta yazılmış olan kısmını küçük veya çok küçük olarak ayarlayarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?” başlıklı yazımızda Facebook kullanıcılarının büyük yazı sorununu çözmeleri adına yapmaları gereken tüm işlemleri aktardık. Daha detaylı bilgi almak için yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Yıl Facebook Bedava

Scroll to Top