Turkcell Arama ve Konuşma Dökümü Nasıl Alınır?

Turkcell Arama, Konuşma Dökümü Nasıl Alınır

Genelde faturasında beklenmedik bir miktarla karşılaşanlar, telefon hattı için yüklediği TL’ler beklediğinden daha çabuk tükenenler ya da söz konusu numarayla alakalı şüpheli bir işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini merak eden kullanıcılar Turkcell konuşma dökümanı sorgulama işlemi yapıyorlar. Bu işlem sayesinde söz konusu telefon numarası üzerinden yapılan konuşmalar, internet girişleri, gönderilen mesajlar gibi birçok detayı öğrenmek mümkün oluyor.

 

Turkcell Arama Dökümü

Turkcell aboneleri mesaj ve arama dökümlerini alabilmek için çeşitli alternatiflerden yararlanabilirler. Dilerlerse adreslerine gelen faturadaki detayları inceleyebilir, müşteri hizmetlerini arayarak temsilciden bilgi alabilir ya da GSM operatörünün resmi web sitesine girerek Turkcell self servis arama geçmişini öğrenebilirler.

 

Eğer Turkcell mesaj dökümanı nasıl çıkarılır ve arama geçmişi hangi yöntemle öğrenilir diye merak ediyorsanız:

  • ilk olarak bu bölümün altında paylaştığımız bağlantıya tıklayarak Turkcell’in resmi internet sitesine giriş yapmalısınız.

turkcell giriş

  • Bağlantıya tıkladıktan sonra sitenin sağ üst kısmında yer alan “giriş” butonuna tıklayın.

turkcell giriş

  • Butona tıkladıktan sonra açılan bölümde hızlı giriş, Turkcell şifre ya da mobil imza seçeneklerinden birini işaretleyerek giriş işlemlerini gerçekleştirin.
  • Hızlı giriş seçeneğini işaretleyerek giriş yapmak istiyorsanız cep telefonu numaranızı doğru bir şekilde girerek bu numaraya giriş kodu gönderilmesini talep edin.

turkcell giriş ekranı

  • Daha sonra dört haneden oluşan ilgili kod cep telefonunuza ulaştığında karşınıza çıkan ekrandaki uygun boşluklara bu kodu yazarak giriş işleminizi gerçekleştirin.

turkcell arama dökümü

  • Giriş yaptıktan sonra üst menünün sağ kısmında yer alan, yukarıdaki ekran görüntüsünde de kırmızı renkle işaretlenmiş olan “hesabım” yazısına tıklayın.

turkcell hesabım

  • Daha sonra ekranı biraz kaydırarak sol menüdeki “faturalarım” butonuna tıklayın.
  • Bu bölümde tüm dönemlere ait fatura bilgilerinize, tutarlara ve diğer detaylara ulaşmanız mümkündür. Hangi döneme ait Turkcell mesaj geçmişi öğrenmek ve arama dökümünü görüntülemek istiyorsanız o fatura dönemine tıklayın.

Turkcell fatura

  • Herhangi bir fatura dönemini seçtikten sonra karşınıza yukarıdaki ekran görüntüsünde yer alan bölüm çıkacaktır. Ayrıntılı fatura dökümü görüntülemek için “detay” bölümüne tıklayın.

Turkcell fatura

  • Detay yazısına tıkladıktan sonra söz konusu cep telefon numarası ile hangi numaraların arandığı, kimlerle mesajlaşıldığı, hangi tarihlerde kaç dakika internete girildiği gibi tüm detaylar karşınıza çıkacaktır.

 

Telefon Konuşma Dökümanı Nasıl Silinir?

Turkcell telefon dökümanını silmek pek mümkün değildir. Eğer faturanız size e-mail olarak geliyorsa faturanın yer aldığı e-postayı silerek dökümandan kurtulmanız mümkündür. Diğer taraftan klasik posta yöntemiyle faturanız adresinize geliyorsa Turkcell fatura detayı kapatma işlemini gerçekleştiremediğiniz için elektronik fatura tercihinizi müşteri temsilcinize ileterek gizliliğinizi sağlayabilirsiniz.

 

Elektronik faturaya geçtikten sonra eğer herhangi birisi e-maillerinizi karıştırmıyorsa fatura dökümlerinizin görülme ihtimali oldukça düşüktür. Çünkü Turkcell’in sitesinden dökümleri görüntüleyebilmek için şifrenizin bilinmesi, mobil imzanızın taklit edilmesi ya da telefonunuzun başkası tarafından ele geçirilmiş olması gerekiyor.

Turkcell Arama ve Konuşma Dökümü Nasıl Alınır” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Scroll to Top