Telefonun Üretim Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Telefonun Üretim Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Kullanmış olduğumuz akıllı telefonların üretim tarihleri pek çok açıdan önem arz etmektedir. Telefonun modeline ek olarak bu tarih pek çok işlem için kullanılmaktadır.

Özellikle akıllı telefonların yazılımları ve güncellemeleri açısından üretim tarihlerinin ne olduğu önemlidir. Bu noktada karşımıza akıllı telefonların üretim tarihin nasıl öğrenileceği sorusu gelmektedir.

Akıllı Telefonlarda Üretim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Akıllı telefon üreticilerinin hepsinde olduğu gibi LG’de üretmiş olduğu tüm telefonlara ımeı numarası ve s/n numarası olarak adlandırılan özel bir numara vermektedir.

uretim 1

Üretim tarihi yıl, ay ve serisi ile birlikte s/n numarası içerisinde yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse 601 ile başlayan bir s/n numarasında bulunan 6 sayısı akıllı telefonun 2016 yılında üretilmiş olduğunu belirtmektedir.

Devamında gelmekte olan 01 numarası ise ilk ayda yani ocak ayında üretilmiş olduğunu göstermektedir. Yani s/n numarası 601 ile başlayan bir akıllı telefon 2016 yılının ocak ayında üretilmiş demektir.

LG Akıllı Telefonlarda S/N Numarasına Nasıl Ulaşılır?

S/n numarası genel olarak her akıllı telefonun kutusu üzerinde özel bir bölümde yer almaktadır. Imei numarası ve s/n numarası ve diğer bilgilerin yer aldığı özel etiketli bölümden bu bilgilere ulaşmak mümkündür.

uretim1

Eğer Lg akıllı telefonunuzun kutusu yok ise s/ n numarasını öğrenmenin bir başka yolu daha bulunmaktadır. Bataryası çıkartılabilir olarak üretilen akıllı telefonlar için hem imei numarası hem de s/n numarası bataryanın altında özel bir etikette bulunmaktadır. Bu etiketten üretim tarihine ulaşabilirsiniz.

Telefonun Üretim Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?” başlıklı yazımızda telefona ait bilgileri öğrenmek isteyen kişilerin yapması gereken işlemleri ve bakılacak olan alana ait detayları paylaştık. Her telefonda bu bilgiler değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için geliştirici sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Scroll to Top