Telefonun Arka Tarafındaki Semboller Ne Anlama Geliyor?

Telefonun Arka Tarafındaki Semboller Ne Anlama Geliyor?

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte hayatımıza pek çok simge ve işaret dâhil olmuştur. Her şeyin uzun uzun yazılmasının önüne geçilmesi amacı ile çeşitli işaretler geliştirilmiştir. Bu işaretlerden bir kaçını akıllı telefonlarımızda görmek mümkündür. LG akıllı telefonlarımızda genelde arka kısımda görmüş olduğumuz simge ve işaretlerin ne anlama geldiği merak konusu olmaktadır.

Telefondaki Simge ve Semboller Neyi İfade Etmektedir?

Genelde bu simge ve işaretlerin ilk başında bir çöp kovası işareti bulunmaktadır. Bu çöp kovasının üzerinde çarpı işareti bulunmaktadır. Bu akıllı telefonların bataryaları ile ilgili bir durum olarak düşünülmektedir. Ancak genel düşüncenin aksine bu tüm telefon ile ilgilidir.

Akıllı telefonu çöpe atmamanızı, telefonunuzun geri dönüştürülebilir malzemeden yapıldığını ifade etmek amacıyla kullanılan bir işarettir. Genelde bu simge grubunun sonunda yuvarlak içerisinde ünlem işareti bulunmaktadır. Bu işaret ise Avrupa Birliği ülkelerinin en az birinde konulmuş olan kurallara uymadığını belirtmek üzere konulmuştur.

Yani o akıllı telefon ile gittiğiniz bir Avrupa Birliği ülkesinde frekans kısıtlaması gibi durumlarda karşılaşabilirsiniz. Bu iki işaretin arasında bir takım harfler ve sayılar bulunmaktadır. Bazı telefonlarda CE bazı telefonlarda ise FC harfleri bulunmaktadır.

CE harfleri bulunan akıllı telefonlar Avrupa Birliği standartlarına uygunluğu, FC harflerini bulunduran akıllı telefonların ise Amerika standartlarına uygunluğunu belirtmektedir. Arada bulunan diğer sayılar ise bu ülkelerde satışının serbest olduğunu belirten sayılardır.

Telefonun Arka Tarafındaki Semboller Ne Anlama Geliyor?” başlıklı yazımızda sembollere ait tüm detayları paylaştık. Daha detaylı bilgi için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilir ya da ana sayfadaki güncel makaleleri inceleyebilirsiniz.

 

Scroll to Top