İthalatçı Garantili Telefon Alınır mı?

İthalatçı Garantili Telefon Alınır mı?

Yeni bir telefon alırken kişiler genellikle telefonların Türkiye garantili olup olmamasına dikkat ederler. Eğer almak istedikleri telefon ithalatçı firma garantili ise ona göre tercihlerini yaparlar. Paralel ithalat ve benzeri konularda garanti durumu değişirken fiyatlar da buna bağlı olarak değişmektedir. Türkiye garantili telefonların fiyatları daha yüksek olduğu gibi yurtdışı kaynaklı cihazların fiyatları daha uygundur. Ancak İthalatçı firma tarafından getirilen ürünlerin fiyatları daha ucuzken garanti konusunda da problem çıkabilir.

İthalatçı Garantili Telefon Almak

Hepsinde illa ki sorun çıkacak diyemeyiz çünkü yurtdışından getirilen telefonların garantisi olmazken ithalatçı firma Türkiye’deki bir yetkili servisle anlaşarak ürünlerin garanti servisini aktif hale getirir. Tüm bunlardan bağımsız olarak paralel ithalat denilen konu da ise cihazın fiyatı diğer tüm seçeneklere göre çok daha uygunken bu cihazlarda işletim sisteminin güncellemesi bile yapılamamaktadır. Ayrıca bu cihazlar sahte IMEI numarası taşımak zorunda olduğu için kullanım sırasında tamamen kullanım dışı olma tehlikesi de vardır.

Bahsettiğimiz tüm bu konular tüm markaları ilgilendirdiği gibi LG telefonları da ilgilendirmektedir.Türkiye garantili cihazların LG Türkiye garantisi sağlanırken, ithalatçı firmalarda da sağlanabilir ancak bu durum paralel ithalat ürünü LG cihazlarda söz konusu değildir.

Tüm bu bilgileri alıp şapkamızı önümüze koyduktan sonra düşündüğümüzde tercih tamamen size aittir. Türkiye garantili telefonlar pahalı ama kesin çözümlü garantiliyken ithalatçı firmaların ürünleri daha ucuzdur ama garantinin sorununuza çözüm bulamaması riski vardır. Paralel ithalat en ucuz seçenekken hiçbir garantisi yoktur.

İthalatçı Garantili Telefon Alınır mı?” başlıklı yazımızda telefon satın alacak olan kullanıcılar için tüm detayları paylaştık. Daha detaylı bilgi almak için yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız  en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

 

Scroll to Top