Vodafone Arama, Konuşma Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Vodafone Arama, Konuşma Dökümü Nasıl Çıkartılır

Telefonunuzun arama geçmişi bölümünden yanlışlıkla ya da bilinçli bir şekilde sildiğiniz kayıtlara tekrardan telefonunuz üzerinden ulaşmanız mümkün değil. Ancak operatörünüz üzerinden bu kayıtları görüntüleyebilirsiniz. Mobil operatörler, yasal nedenlerden ötürü 6 aya kadar arama geçmişini kayıt altında tutmak ve bu kayıtları görüntülemek isteyen müşterileriyle paylaşmak zorundadır. 

 

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

Vodafone arama geçmişini görüntülemek çok basit.

Vodafone’un sunmuş olduğu “Vodafone Self Servis” hizmetiyle saniyeler içerisinde arama geçmişinizin kaydına ulaşabilirsiniz. Vodafone Self Servis hizmetinden yararlanabilmeniz için önce bir şifre almanız gerekiyor.

 

Bu şifreyi almak için:

  • SIFRE yazarak 7048’e ya da
  • S yazarak 7000’e kısa mesaj göndermeniz yeterli.

vodafone şifre

Gönderdiğiniz mesajın ardından size özel şifreniz tarafınıza iletilir. Bu şifre aracılığıyla Vodafone Self Servis sistemine giriş yapabilirsiniz.

Konuşma Dökümü Nasıl Çıkartılır

Sisteme giriş yaptıktan sonra Vodafone Self Servis hat dokümanını görüntülemek için:

  • “Faturalarım” sekmesine gidin.
  • “Faturalarım” sekmesindeki alt menüden “Fatura Detayları” seçeneğini seçin.

 

vodafone faturalarım sekmesi

 

 

Bu adımları takip ettiğinizde, hattınızla gerçekleştirmiş olduğunuz tüm görüşme kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Vodafone görüşülen numaralar dökümünüz yalnızca son altı ayı kapsar. Altı ay öncesinde yaptığınız görüşme kayıtları sistemden silindiği için bu verilere ulaşmanız mümkün değil.

Vodafone Self Servis hizmetine, Vodafone’un resmi sitesinden ulaşabileceğiniz gibi, Android kullanıcısıysanız Google Play’den, iOS kullanıcısıysanız App Store’dan Self Servis uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

 

Vodafone Self Servis İle Kısa Mesaj Geçmişi Görüntülenebilir mi?

Vodafone Self Servis ile paketinizde kalan dakika, SMS, internet bilgilerinize ulaşabileceğiniz gibi, fatura ödeme ya da faturasız hattınıza lira yükleme işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Vodafone Self Servis üzerinden kısa mesaj geçmişinizin dökümünü alamazsınız.

 

Kısa mesaj geçmişi yasal sebeplerle mobil operatörlerin sistemlerinde belli bir süre tutulur ancak bu dökümü görüntüleyebilmek için operatörlere savcılıktan karar gönderilmesi gerekir. Eğer yasal bir nedenle kısa mesaj dökümünüzü almak istiyorsanız mahkemeden karar çıkarttırmanız gerekir.

 

Başka Site ve Uygulamalarla Arama Dökümümü Öğrenebilir miyim?

Özellikle Android tarafında uygulama denetimlerinin biraz zayıf kalmasından dolayı çok sayıda zararlı yazılım barındıran uygulama Google Play’de listeleniyor.

 

Listelenen bu uygulamalardan birçoğu telefon numaranızı ya da başka bir bilgiyi paylaşmanız halinde arama geçmişi kayıtlarınıza ulaşabileceğini iddia ediyor. Bu tip uygulamaların neredeyse tamamı zararlı yazılım statüsündedir ve size istediğiniz dökümü sunmayı başarsa bile asıl amaçları verdiğiniz izinlerle birlikte cihazınızdan size ait kredi kartı numarası, mail adresi, fotoğraf gibi verileri çalmaktır.

 

Bu gibi durumlara olanak tanımamak için yalnızca Vodafone’un resmi sitesini ve Vodafone Self Servis resmi uygulamasını kullanmanızda yarar var.

Vodafone Arama, Konuşma Dökümü Nasıl Çıkartılır ” başlıklı yazımızda söz konusu olan işlemin nasıl yapılacağına dair tüm detaylara değindik. Daha detaylı bilgi edinmek için yorumlar bölümünden bizlere yazabilir ya da geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Yeni Hat Kampanyaları 2021

Scroll to Top