Vodafone Mevcut Tarifemi Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone Mevcut Tarifemi Nasıl Öğrenebilirim

Ülkemizde hizmet veren GSM operatörlerinden biri olan Vodafone, kullanıcılarına sunduğu farklı tarife seçenekleri ile biliniyor. Bu tarifeler arasında ihtiyaca en uygun olanını seçmek mümkün. Eğer çok fazla telefon görüşmesi yapılıyorsa dakika seçeneği fazla olan tarifeler, yoğun internet kullanımı söz konusu ise internet kotasının daha fazla olduğu tarifeler tercih edilebilir. Vodafone hattı kullananlar ve mevcut tarifesini öğrenmek isteyenler için birkaç farklı yöntem bulunuyor.

 

Vodafone Tarife Öğrenme

Tarifesini öğrenmek isteyenler Vodafone’un sunduğu yöntemler arasından kendilerine en uygun olanını seçebilirler. Vodafone hangi tarifedeyim diye merak edenler için mevcut yöntemlerden biri Online Self Servis‘e giriş yapmaktır. Self Servis’e giriş yaptıktan sonra karşılaşılan menünün içerisinde bulunan Tarife ve Paketlerim seçeneğinden, Tarife ve Paketlerim sekmesine tıklanır ve kullanılan tarife öğrenilir. 

 

Vodafone SMS ile tarife öğrenme sistemi mevcut olmasa da, müşteri hizmetlerini arayarak tarife öğrenme şansı bulunuyor. Bunun için Vodafone hatlarından 542 aranabilir. Bunların dışında tarife öğrenmek için Vodafone Cep Merkezleri de işlem yapılabilecek seçenekler arasındadır. Vodafone tarife öğrenme kodu ise *7000#/7000’dir. Bu tuşlamanın ardından tarife öğrenilmiş olur. 

 

Vodafone Tarife Değişikliği

Vodafone tarifeleri arasında geçiş yapmak da tarife öğrenmek kadar kolay. Aynı şekilde müşteri hizmetleri aranarak tarife değişikliği yapılabilir. Arama Vodafone hattından 542, diğer operatör ve sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00 numaralarına yapılır. Bu işlemi internet üzerinden yapmak isteyenler ise Online Self Servis’i kullanabilir.

 

Vodafone Online Self Servis üzerinden tarife değişikliği yapmak için şu adımlar izlenir:

  • Öncelikle Vodafone Online Self Servis’e giriş yapılır.
  • Giriş yapmak için telefon numarası ve bu numaraya bağlı şifreye sahip olmak gerekir.

Sisteme girdikten sonrasında ise diğer adımlar izlenir.

vodafone

 

Diğer adımlarda yer alan seçenekler ise şu şekildedir:

  • “Tarife ve Paketlerim” sekmesine tıklamanız gerekli.
  • Geçebileceğiniz tarifler ilgili alanda görünecektir.
  • Tarifeler görüntülendikten sonra istenilen tarifeye rahatlıkla geçiş yapılabilir.

vodafone online self servis

tarife değişikliği vodafone

Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yapılarak da bu işlem gerçekleştirilebilir.

 

Vodafone Yanımda uygulaması ile bu işlemi yapmak için ise:

  1. Telefonunuzdan Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yapınız.
  2. “Tarife ve Paketlerim” sekmesine tıklayınız.
  3. “Tarife ve Paketlerim” sekmesinden geçmek istediğiniz tarifeyi seçiniz.

 

7000’e geçilmek istenilen tarifenin kodu SMS olarak göndermek de başka bir seçenektir. 7000 Sesli Yanıt Self Servis’i arayarak da değişiklik yapılabilir. Tarife değişikliğini bu yöntemler ile yapamayanlar ise Vodafone Cep Merkezleri’ni ziyaret ederek işlemlerini tamamlayabilirler. 

 

Tarife Değişikliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevcut tarifeden başka bir tarifeye geçmenin birtakım kuralları bulunur. Faturalı hatlarda taahhütlü bir kampanya kullanılıyorsa kampanya başlangıcından daha az ücretli bir tarifeye geçiş sağlanamaz. Böyle bir geçişte faturaya cayma bedeli yansır. Vodafone tarife değişikliği yapamıyorum diyenlerin bu kurala dikkat etmeleri gerekir. Duran ya da devreden özelliği bulunan tarifelerde ise değişiklik yaparken yine dikkatli olmak gerekir. Tarifeye ait ücretlerin tahsil edilmesi gibi bir durum ortaya çıkabilir. Anlık tarife değişikliği yapılmış ise yeni tarifeye geçiş sağlanır. İleri tarihli değişiklikte ise fatura kesim tarihinden sonra yeni tarife devreye girer.

İhtiyaca Uygun Vodafone Red Tarifeleri 2021

Scroll to Top