Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme

Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme

Turk Telekom meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme telefonla konuşma sırasında kullanıcıların en çok ihtiyacı olduğu konulardan biri. Arayanı nasıl görebilirim ? Sorusu ve konuşma sırasında diğer gelen çağrıyı bekletme sorusu oldukça fazla sorulmaktadır. Basit bir yöntemi olduğu gibi kullanışlı bir şekilde aramalarınızı bekletebilir ve meşgule alabilirsiniz. Turk Telekom GSM hattında bu işlemlere yapabilmeniz için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

 

Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme

Telefonla konuşurken arayan bir kişiyi özellikle görülmesi için her cihazda bir özellik bulunmaktadır. Fakat kullanılan GSM operatörü üzerinden bu işlemin açık olması gerekmektedir. Bu işlem açık değilse karşı tarafa sıklıkla meşgul olduğunuzu bildiren bir sesli yanıt verilmektedir. Turk Telekom meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme için çağrı bekletme servisinin açık olması gerekir.

Arayanı bekletme ayarları nasıl açılır ? Her GSM operatörünün arayanı görme ve bekletme ile ilgili bir kodu bulunmaktadır. Bunun aktif edilmesi halinde özellikle kullanıcılar çağrıya bekletebilmektedir. Hatta telefonla konuşma sırasında gelen aramayı ve aramanın sahibini de kolaylıkla görebilmektedir. Bunun için Turk Telekom cihazlarda hangi kodlar ile işlem yapıldığını anlatalım.

 

Turk Telekom Arayanı Görme Nasıl Açılır ?

Turk Telekom cihazınızda özellikle arayanı görmeyi ve çağrıyı istediğiniz gibi bekletmeyi istiyorsanız, bunun yolu oldukça basit olacaktır. Özellikle telefonun arama alanından *43# tuş kombinasyonu yazıldıktan sonra arama butonuna basılmalıdır. Turk Telekom meşgulken  arayanı görme ve çağrı bekletme ayarları için öncelikle bu yapılmalıdır.

  • Aktif etme: *43#
  • İptal etme: #43#
  • Kontrol için: *#43#

Çağrı bekletme servisi için özellikle kullanıcılar *43# tuşlarına basıp arama gerçekleştirmelidir.

Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme 1
Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme 1

Çağrıyı iptal etmeyi isteyen kullanıcı ayrıca #43# tuşlarına basmalı ve bu kodu arama alanında kullanmalıdır.

Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme 2
Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme 2

Son olarak çağrıyı kontrol etme durumları için Turk Telekom kullanıcıları *#43# kodlarını kullanıyorlar. Aşağıdaki resimde özellikle bu durumlar için bunların yapılması önemli olacaktır.

Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme 3
Turk Telekom Meşgulken Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme 3

 

Arayanı Görme Ve Çağrı Bekletme Hangi Cihazlarda Bulunuyor ?

Turk Telekom meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme hemen her akıllı cihazda kullanılabilen bir özellik olarak bilinmektedir. Tuşlu telefonların bile bazılarında bu özelliğin aktif bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Telefon markanız ne olursa olsun bu işlem GSM operatörü özelliği olduğu için kolaylıkla telefonunuzda kullanmanız sağlanmaktadır.

Arayanı görme ve çağrı bekletme hangi cihazlarda bulunuyor ? İphone, Samsung, General mobile, HTC, casper, Lenova, Xiaomi ve bir çok markada bu özelliği kullanabilirsiniz. Çünkü operatör bazlı bir özellik olduğu için cihazın markasının bir önemi olmayacaktır. Sadece akıllı telefonlar arasında daha yaygın olmakla birlikte eski tuşlu telefonların yalnız bazıları yapabilmektedir.

Özellikle kullanışlı olması bir aramayı gerçekleştirirken, diğerini bekletme ihtiyacı sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır. Arayanı görme ve konuşma sırasında diğer aramayı bekletme işlemleri için servisin açılması gerekmektedir. Servisin açılmadığı durumlarda özellikle bu işlemi yapmanıza izin veren sistem parçacığı açık olmayacaktır. Eğer sonradan bunu kapatmayı isterseniz, yine aynı şekilde kolayca kapatabilirsiniz.

Turk Telekom, Vodafone, Turkcell gibi işletmelerin çoğunda bu hizmete ait bir kod bulunmaktadır. Telefonunuzun GSM operatörü ne olursa olsun bu kodla birlikte aramalarınız yönetmeniz sağlanmaktadır. Her operatörde belirtilen kod farklılık gösterecektir. GSM operatörleri kendi alt yapılarını bağlı şekilde yıldız kare gibi çeşitli kodlarını değiştirmektedir.

Fakat hemen hepsinde aynı arayanı görme ve arama bekletme faktörleri uygulanmaktadır. Basit ve kullanışlı çalışması sebebiyle, iş hayatında oldukça tercih edilmektedir. Gündelik hayatta bile bir çok anlık arama bekletme ve arayanı görme işlemleri uygulanmaktadır. Kullanım açısından size iyi olacağından önerilmektedir.

Türk Telekom Bedava İnternet | Hediye İnternet Kampanyaları

Scroll to Top